Kultuurimaja Kannel 
http://www.vorukannel.ee

Aadress - Liiva 13, Võru
Hotellist 6 min jalutuskäigu kaugusel. 

Võru Kultuurima kannel jätkab 1881.aastal eesti esimeste seltside reas asutatud Võru laulu-ja mänguseltsi Kannel traditsioone, korraldades nii harrastustegevust kui vahendades professionaalset kunsti muusika-, teatri- ja tantsuvallast.

125-ndaks juubelisaastaks(2006) uuenes põhjalikult Kultuurimaja Kannel maja, mis on ehitatud vana seltsimaja vundamendile. Kandle seltsi 1900.a. valminud vana maja oli ainukordne nähtus XX sajandi Eesti linnakultuuri maastikul nii arhitektuurilisest kui ajaloolisest seisukohast vaadatuna. Kannel oli esimene Eestis suurem selts, kes oma krundile ehitas originaalse ehitusstiiliga seltsimaja. Aastal 1962-63 ajalooline maja lammutati. 1964. aastal valminud ja 2005. aastal renoveeritud Kandle maja on nõukogudeaegse arhitektuuri näidisobjekt.

Kaasaegse uuenduskurtuuri läbinud Võru Kultuurimaja Kannel on suutnud Kandle seltsi algatatud tegevust ja vaimsed väärtused säilitama ning tuua läbi keeruka aja tänasesse päeva. Tänane Võru Kannel hoiab oma mitmekülgset tegevust arenguteel, eesmärgiks Võrumaa kultuuri uute väärtuste loomine.

Ülevaate Võru Kandle seltsi ja kultuurimaja Kannel ajaloost annab 2000.aastal ilmunud Silvi Jansoni koostatud raamat "'Avastage Võru Kannel"